Voodi hooldamine

Voodi hooldamisel on oluline järgida põhimõtet – igal aastal 3-4 korral võtta voodi pesudest ja tekkidest, patjadest vabaks, ning eemaldada kattemadrats ja puhastada voodi -eemaldada kõikidest katetest, mida saab pesta ning puhastada tolmust tolmuimejaga kõik praod ja mitte eemaldatavad materjalid. Tuulutada tuba ja pesta katted. Nii tagad hügieenilisuse ja puhta keskkonna magamiseks. Eemalda tolm ka lilledelt. Parim on jätta tuba avatud aknaga kogu päevaks ja lasta tuulduda kõigil voodikomplekti osadel.

 

Familon_ss_20_8660_hires_tiff

Kuidas valida madratsit ja voodit?

Uni on meie jaoks oluline ja soovituslik on magada ööpäevas 7-8h. Hea une saladuseks on õige madrats, sobilik magamistoa sisetemperatuur.

Madratsi valimine ei ole kerge ja tuleb arvestada, et õige leidmine võtab aega. Milline on hea madrats ja milline madrats valida koju? Anname sulle 3 soovitust, et õige madratsi valimine sujuks hõlpsasti.  Madratsi valimine – millele tähelepanu pöörata?

Madratsites kasutatakse väga erinevaid vooderduste kombinatsioone ja vedrusüsteeme, mille alusel saab liigitada need erinevateks tüüpideks. Seetõttu soovitame madratsi valimisel viia ennast enne kurssi erinevate variantidega ja seejärel kindlaks teha, milline neist sobib kõige paremini. Oluline on proovida mitmeid erinevaid madratseid ja neid omavahel võrrelda.

Esimene soovitus madratsi valimisel – proovi madratsit!
Vale madrats on nii meie unele kui ka seljale halb. Selleks, et päriselt teada saada, milline madrats valida, tuleb proovida. Testi, kuidas on madratsil lamada ja kuidas Sa end tunned seal.
Oluline on lamada madratsil, võtta erinevaid asendeid magades küljega, selili ja kõhuli ja proovida niimoodi see läbi.

Teine soovitus – lamades jälgi enda keha asendit ja tunneta kehakumerusi, ideaalselt valiku juhul proovi uut voodit või madratsit koos padjaga!
Madrats ei tohi olla liige pehme ega liiga kõva. Katseta nii:  lamades selili proovi asetada enda käed keha ja madratsi vahele. Kui käte asetamine on keha alla lihtne, siis madrats on sinu jaoks liiga kõva. Kui aga saad asetada käed enda alla väga vaevaliselt, siis on madrats liiga pehme. Õige madrats peaks olema selle vahepealne.

Kolmas soovitus – võta madratsi soetamisele kaasa teine inimene.
Teine inimene saab abistada sobiva madratsi valimisel, sest see võimaldab vaadata, milline on sinu kehaasend madratsil lamades. Madrats ei sobi sulle kui sinu puusad vajuvad liiga palju madratsi sisse ja lülisammas tõmbub kõveraks. Liialt kõva madratsi puhul ei vaju sinu keha peaaegu üldse madratsi sisse ning lülisammas on teistpidi ebaloomulikus asendis