Soome bränd Finlayson loodi aastal 1820 Tamperes, Soomes, James Finlaysoni poolt. Finlayson tähistab 200 aasta päeva 2020 aastal. Tegemist on pikima ajalooga tekstiilifirmaga Skandinaavias. Juba 200 aastat on toodetud Tamperes erinevaid vooditekstiilide kangaid – alates toorkanga viimistlusest erinevate printide ja valmistoodeteni. Tänaseks on viidud küll suur osa tootmisest Euroopa ja Türgi tehastesse, kuid kogu kangaste mustrite disainimine toimub Soomes. Finlaysoni tooted on valmistatud 100% puuvillast ja 100% puuvilla satiinist- siit ei leia segukanga koostisega tooteid. Printide puhul on kasutatud reaktiivtöötlust, mis peale mitmeid pesukordi 60C juures, säilitab esialgsed värvitoonid ja ei kulu ka aastatega. Mõned tooted kestavad aastakümneid.
Finlaysoni disainid on välja töötatud endiselt Soome tuntud disaineritelt- kollektsioonid on kaunid tervikud, mis koosnevad – voodipesudest, froteetoodetest ning sinna kõrvale sobituvatest erinevatest dekoratiivtoodetest. Lastele on pakkuda lai valik MUUMI sarja tegelastega lastetooteid – froteed, voodipesud, tekid ja padjad. Kööki perenaisele või lihtsalt kingituseks külla saab osta põnevate disainidega pilkupüüdvaid köögitekstiile (pajalapid, pajakindad, köögirätikud) ning looduslikust materjalist (peamiselt 100% ÖKO puuvill) disainkottide valikust leiad sobivaima.

Finlayson esindab 2017 aastast ka uudset Tom of Finland tootekollektsiooni, mis põhineb Soome tuntud kunstniku Toukko Laaksoneni loomingust võetud nopetest, ning mille on kokku pannud ja kollektsiooniks põiminud Sami Vulli. Tootevalikust leiab satiinist voodipesu, froteetooteid, köögitekstiile Tom of Finland meremeheteemaatikaga.

Finlaysoni toodetel on kõrgeim GOTS sertifikaat, mis antakse ettevõttele ja toodetele läbi tiheda tootmisjälgimise auditeerimisprotsessi. Kõik tooted on ohutud loodusele, nende materjalide tööprotsessides on kasutatud inimesele ja loodusele kahjutuid aineid. Tooted sobivad kasutamiseks allergilisele inimesele ja on pestavad 60C juures.

X
Add to cart